Krótkie życie pełne cierpienia

Moje własne

Są książki, filmy, sytuacje, które wstrząsają i powodują zmiany. Powodują, że inaczej widzimy to co wydawało się czymś oczywistym i naturalnym. Szok i niedowierzanie przeradza się we wściekłość i żal. A te z kolei powodują zmiany. Dobre zmiany.

tumblr_mkb04hdRMn1qh69bgo1_1280

Nigdy wcześniej jedząc produkty zwierzęce nie zastanawiałem się, skąd pochodzi i jak produkowane jest to co ląduje na moim talerzu. Jaką drogę musiał przebyć kawałek „pysznego kurczaka” czy soczysty stek. Pójście do jakiegokolwiek sklepu i wybranie z setek dostępnych gotowych produktów czy półproduktów nie stanowi wyzwania, a ni tym bardziej nie zmusza do myślenia. Propaganda przemysłu mięsno mleczarskiego zrobi wszystko abyśmy wybrali ich produkt, pakując je w piękne opakowania z wizerunkami szczęśliwych kurek biegających po trawie, czy radosnych krów pasących się na łące. Stoją za tym ogromne pieniądze. Niewyobrażalne!

I wystarczy czasem, jak w moim przypadku jeden film. Jeden dokument nakręcony przez ludzi, którzy poświęcają wszystkie środki aby pokazać światu jak wygląda prawda i skąd pochodzi ten posiłek na naszych stołach. To nie jest tak, że nagle przestaje mięso smakować. Ale w którymś momencie, biorąc do ust kęs panierowanego kurczaka, przypominasz sobie ten obraz…. i wszystko zaczyna być inaczej. I nagle to „że nie wyobrażasz sobie życia bez mięsa” przestaje mieć znaczenie. Tak zacząłem ja. Zacząłem myśleć i poznawać. Wszystko zaczęło się od tego filmu. „Meet your meat” – wstrząsający dokument. Oglądając kilka razy zatrzymywałem bo nie dawałem rady dłużej na to patrzeć, ale wiedziałem, że muszę. Dla mnie nie ma już wytłumaczenia, że nie można. Można i trzeba. Tym bardziej, że za nie spożywaniem mięsa stoi również nauka. Odrzuciłem swój własny komfort a otworzyły się inne drzwi. Wystarczy odrobina dobrej woli i pragnienie zmiany. Nie tylko swojej zmiany, ale zmiany traktowania innych istot żyjących.

Ten film był pierwszy…

 

 

Reklamy

2 uwagi do wpisu “Krótkie życie pełne cierpienia

  1. Dokładnie w ten sam sposób przeszłam na te lepsza stronę ,wystarczyło kilka sekund filmu a poszłam spać zapłakana ,na drugi dzień byłam juz lepszym człowiekiem

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s